26 Paź
  • By Wojciech Młocek
  • Cause in

18. rocznica poświęcenie Krzyża Jubileuszowego Ziemi Wadowickiej w Zagórniku

W dniu 27 października 2018 r. o godzinie 15:00 na Wzgórzu Miłosierdzia w Zagórniku odbędzie się uroczystość dziękczynienia Bogu za dzieła, które powstały przy Krzyżu Jubileuszowym w ciągu ostatnich 18 lat. Te działa to trud ludzi dobrej woli ziemi andrychowskiej i wadowickiej. Jest to także wyraz wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II w czterdziestą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Przy Krzyżu znajdują się tablice wielkich rodaków, którzy oddali życie za Ojczyznę oraz krypta bł. ks. Władysława i Zesłańców z Kazachstanu.

W ten sposób chcemy uczcić Stulecie Niepodległości. Z tej okazji została wydana historia Polski bł. ks. Władysława Bukowińskiego pt. “Historia nauczycielką życia”. Autor podkreśla w niej, że historia naszej Ojczyzny pomogła mu odkryć bogactwo wiary katolickiej. Napisana została w Dżezkazganie (Kazachstan) w 1954 r. Ks. Bukowiński przebywał w łagrze, w kopalni miedzi i na prośbę Polaków-patriotów napisał i wykładał tę historię, którą dosłownie przepisali. Wielu z nich przywiozło ją do Ojczyzny jako drogocenną relikwię. Ta historia posłużyła im do umiłowania Ojczyzny, języka, kultury, tradycji. Z okazji stulecia Niepodległości warto mieć w bibliotece tak bardzo skrótowe, ale równocześnie dogłębne spojrzenie na naszą historię i bohaterstwo Polaków.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość rocznicy poświęcenia Krzyża Jubileuszowego lub w dogodnym czasie by uczcić na Drodze Krzyżowej i Dróżkach Miłosierdzia Boga i wielkich ludzi, którzy oddali swe życie dla Ojczyzny.

Wojciech Młocek

Leave a Reply